I´m the solution to music pollution

Lisa Mitchell - poklad z Austrálie

21. června 2010 v 14:01 | Tomáš Macháček |  Vlastní tvorba
Narozena v Anglii, ale od tří let v Austrálii žijící Lisa Mitchell patří k australským překvapením, o které my Evropané většinou přicházíme.
Dnešní indie děvče se dostalo do povědomí širšího publika jako jedna z finalistů soutěže Australian Idol (2006) a byla nejspíš to nejlepší co se kdy v soutěži takového typu objevilo. Sama však říká, že tato soutěž byla slepou ulicí. Své publikum začala získávat přes MySpace, také začala svá první veřejná vystoupení.
V srpnu 2007 vyšlo její první EP Said One To The Other, následované EP Welcome To The Afternoon (2008). Turné se rozšiřovala, písně se dosazovaly do filmů jako soundtracky, sláva rostla každým dnem.
V červenci 2009 vyšlo konečně celé album Wonder, které vystřelilo Lisu do hudebních výšin. Nominována na ceny ARIA a APRA, také první ženou v historii, která vyhrála Australian Music Prize.  Album Wonder dosáhlo top ten australských hitparád. Zároveň se stává stále více známější v náročné Británii a nyní i v Německu. Lze tedy očekávat, že teprve dvacetiletou Lisu čeká pěkná kariéra se stále rostoucím publikem.
Lisiny folkpopové písně mají nádech plachosti v jejím hlase, ale i bázlivých bicích, ústředních pianových rytmů a sympatické akustické kytaře. Dohromady vytvářejí nový rozměr pro tento hudební směr.
Na poslech doporučuji obzvláště skvělé písničky Neopolitan Dreams s geniálně jednoduchou, ale také geniálně chytlavou melodií, Coin Laundry o dívce uvězněné v prádelně a jedině dolar jí může zachránit(šikovná reklama), Incomplete Lullaby já bych se klidně ukolébat nechal, Clean White Love toulající se po anglickém venkově a Pirouette s...no, asi o nějakých piruetách, ehm.

Tady máte možnost užít si Lisy naživo

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama