I´m the solution to music pollution

Lucky Soul - recenze alba A Coming Of Age

7. června 2010 v 12:23 | Tomáš Macháček |  Vlastní tvorba
Ták děcka, konečně tu máme druhé album této indiepopové bandy přímo z Londýna v Británii. Dlouho jsme doufali, dlouho jsme čekali a...já vám teď popíšu jejich výtvor.
Album má dvanáct písní a jednu bonusovku. S potěšením píšu, že poté co skupina vydala album The Great Unwanted(2007) sice uběhly tři roky, ale hudební úroveň zůstává vysoká. U některých písní jde poznat, že bylo složeny dlouho před vydáním celého alba. Mám na mysli takovou Up In Flames, která by klidně mohla být na minulém albu. Ale ne, nemyslím to ve zlém, aspoň se vytvořilo pouto k novinkám. Také si nejspíš povšimnete, že bylo použito více nástrojů než na minulém albu. Nevím jak vy, ale já bych řekl, že to na škodu rozhodně nebylo. Dost ale porovnávání s minulostí. Mám tu žhavou novinku tak šup tam s ní!

1) Woah Billy! - poprvé k mání asi rok před vydáním alba. Pěkně svižná věc s úvodním "Dark times ahead" (neberte to doslova!). Nedávno se dočkala i svého vlastního videa v loutkovém pojetí.

2) White Russian Doll - další z propagačních písní(a ne náhodou). Název snad inspirovala návštěva Ruska před dvěma lety(nebo taky ne :-)). Po úvodním kulometném bubnování se na vás vyvalí další akční song. (Moc pěkné) video se natáčelo v Berlíně.

3) Up In Flames - na živácích hráno hned za White Russian Doll, protože k ní pěkně navazuje. Jinak skvělý výběr nástrojů a zajímavý text. Jestli se vám tahle líbit nebude tak byste měli uvažovat o návštěvě psychiatra. OK, dělám si srandu, ale pro jistotu si aspoň propláchněte uši.

4) Love, Love, Love - nebo taky Love3 a taky....ale čert vem názvy, důležitý je poslech. A ještě důležitější je pořádně si ho užít a jsem si jistý, že si ho taky užijete a budete vytleskávat tu skvělou melodii. Text zní možná trošku sobecky, ale poslechněte si andělský hlásek zpěvačky Ali Howard a budete mít pocit, že se vznášíte v oblacích.

5) Upon Hilly Fields - zdá se mi to nebo vážně slyším americký vliv? No jo, slyším! Taky máte ten pocit, že jste někde v Tennessee a blond děvče v bílých šatech cválá na (modrookém!!!???) koni přes kopce? Tak si kecněte do křesla a vzůru na Jih.

6) A Coming Of Age - ani se nedivím, že album bylo pojmenováno podle této silné písně. Začínají mi už docházet slova chvály. Ale vážně, našli byste málo jiných písní do kterých by se vyplatilo investovat čas. Kde je pravda? Call it a coming of age, come too late.

7) Warm Water - píseň s nejsmutnějším nádechem z celého alba. Staví hlavně na pianu a vážně sofistikovaném textu, připomínající mi nějakou říkanku(čistě podle slov) a zároveň...jestli to dokážete pojmenovat, tak mi napište.

8) Ain´t Nothin´ Like A Shame (To Bring It All Back Home) - velmi vyrovnaná nahrávka. Pohodová melodie, i když text je opět LS co se cítí, no, ne zrovna nadšeně. Ovšem docela dobře popisuje náladu autora.

9) That´s When Trouble Begins - pěkně svižná píseň. Nejvíc se mi líbí ty části "seven-thirty" a "seven-forty" jako by šlo o nějaké zaznamenání ranních nálad...no. Pojatá je ve smyslu prožívání období, kdy si uvědomujete vnitřní zmatek(v tomto případě v sedmnácti), ale máte na to přece celé horké léto  ;-)

10) Southern Melancholy - učebnicová ukázka písně vyjadřující nejistotu a strach z budoucnosti. Nejpěknější je část, kdy (nejspíš) Ivor drnká na struny a přináší tím efekt pocitu bytí v Benátkách na gondole(nechtějte po mně, abych to podrobněji vysvětlil, protože to sám nevím).

11) Our Heart - trhané s plynulým, melodické s jasnou výzvou ,,Neodcházej!", taková je právě tato skladba. Připomíná mi něco z dětství, něco co už bylo složeno někdy v devadesátých letech a to dokonce u nás...chm chm chm.

12) Could Be I Don´t Belong Anywhere - soulem nasáknutá skladba, kde je naprosto jasně uvedeno, že "bez tebe pojdu" a "bez tebe jsem nic, může být, že nikam nepatřím(jen sem)". Končí téměr minutu a půl trvající zneklidňující instrumentální part.

13) When It´s Over And Done, Then It´s Gone - nj. je to konečně tady, musím se přiznat, že tuhle skladbu jsem ještě neslyšel, vzlyk

Ovšem máme tu ještě skladby ze singlů týkající se této desky. Co třeba skvělá Cryin´ In The Morning? A slyšeli jste už Why Can´t Everyone Be Nice For A Change? S první si zavzpomínáte na nějakou blízkou osobu z minulosti. V případě druhém případě si užijete uvážlivou melodii s přemýšlivým textem. Nejnověji vyšlo EP Upon Hilly Fields s písní Into The Night

Tak a je to! Tady máte popis další skvělé práce od skvělé kapely Lucky Soul.
Plus, užitečné odkazy: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama