I´m the solution to music pollution

The Pipettes - aneb šedesátá léta jsou zpět!

17. června 2010 v 15:17 | Tomáš Macháček |  Vlastní tvorba
To bych nebyl já, abych neposlouchal samý skvělý věci, takže tu pro vás mám tuhle hudební mňamku. Vypněte MTV nebo Óčko, nebo který hnus máte puštěný, dobrý písničky tam dávají jednou za uherský rok. OPRAVDU dobrou hudbu musíte hledat sami. Nebo si můžete dát poradit ode mne :-D

Ták fajn, the Pipettes. Kde začít? Na začátku byla tři děvčata: Julia Clark-Lowes(The Duchess of Darkness nebo také Julia Caesar), Rose Elinor Dougall(Rosay) a Rebecca Louise Stephens(RiotBecki), plus skvělou hudbou nacpané město Brighton a The Cassette(s) někdy v roce 2003. Přičemž Cassettes tvoří  Robert William Barry (známý pod jménem Monster Bobby), the Falcone brothers; Jon and Seb a Alex White, jejich prací je doprovázet Pipetky a dělat jim hudební kulisu, tak se budu zabývat hlavně holkami.
Ještě před vydáním prvního alba odešla Julia do Indelicates a byla nahrazena Gwenno Saunders. Snad se v tom neztrácíte, protože nás další změny teprve čekají. V tomto složení složily famózní album We Are The Pipettes (2006), které bylo předurčeno zbourat svět. Nebo udělat alespoň menší zemětřesení. V britské hitparádě dosáhlo 41. místa, což je na tento typ hudby velký úspěch, protože vysílání jsou většinou ucpaný komerčním odpadem od Lady Gaga a spol.
V tomto složení vystupovaly až do dubna 2008. Mezitím si získaly dobrou pověst i v Americe a jinde. Bohužel, tato výborná sestava se změnila. Rose a Becky odešly za vlastními projekty. Do kapely přišly Ani Saunders (mladší sestra Gwenno) a Anna McDonald. Žádná z původních Pipetek tedy nezůstala. Taky nebyl všem změnám konec. Anna odešla na podzim 2008 a byla nahrazena Beth Mburu-Bowie, která vydržela jen do konce roku 2009 a dnes vystupují pouze Ani a Gwenno. Letos bylo vydáno nové album Earth vs. Pipettes, kritikou bylo přijato dobře, ale zdaleka ne tak dobře jako album předchozí. Přestože si uchovává své vazby na předchozí práci, posunuje hudební těžiště z šedesátých let do let osmdesátých.

Závěr? Jsem prostě oddaný fanda "starých Pipetek". Jejich debutové album je parádní kus práce. Písně jako Judy, ABC nebo famózní Pull Shapes patří ke klenotům britského indiepopu, které už nejspíš nikdy nenahradí "nové Pipetky". Asi mi bude muset stačit koukat na ta skvělá videa a vychutnávat si album na které by byl pyšný i Phil Spector.

Odkaz na celý koncert:


Seznam písní, které pipetky nikdy nenahrály ve studiu : Getting Coal, By My Side, True Love Waits Patiently For A Miracle, Don´t Forget Me, Baby Don´t Leave Me
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama