I´m the solution to music pollution

Jak Divoký Západ přicházel o své hrdiny

3. října 2010 v 17:38 | Tomáš Macháček
Vzteklej Bill Crawford byl ten nejzuřivější, nejdivočejší a nejšpinavější pistolník na celým Divokým západě. Byl tak divoký, že ostatní divocí pistolníci (a v té době jich tam byl kotel) se mu už z dálky vyhýbali. Titul nejšpinavější si zasloužil proto, že se myl jedině když ho zastihla bouře uprostřed prérie nebo když se ve městě namazal tak, že spadl do žlabu s vodou pro koně. Ale protože už dlouho nepršelo a protože se Vzteklej Bill už dlouho nikde nenamazal, smrděl tak, že i supi nad ním létali v uctivé výšce. Bill byl samotář. Jediný koho snesl byl Mlčenlivej Joe (Joe toho moc nenakecal, protože ve válce přišel o jazyk a taky o čich, což byl asi ten důvod proč snesl Billa).

Bylo to jednoho květnovýho dne roku osmnáctsetužnevím, když se Divokej Bill probral uprostřed prérie. Slunce bylo už vysoko, protože Bill si rád pospal. Na snídani do sebe kopl flašku kaktusový tequily s vysokooktanovým číslem. Mlčenlivej Joe došel teprve teď. Ten parchant měl ten zlozvyk, že se každý den myl. Po chvíli vyrazili do městečka Tombstone, trochu se pobavit.
,,Dneska se trochu pobavíme, Joe" řekl Bill a skočil na koně
Joe jen zasípěl, jako pokaždý když na něj někdo promluvil.

Tombstone bylo v tý době pěkně všivou dírou, kde nejdůležitějšími budovami byly tři místní knajpy, kde se hrálo, chlastalo a střílelo jak na běžícím páse. A přesně tohle se líbilo chlapům jako Bill. "Zaparkovali" ty svoje herky ve stáji a vydali se do jednoho saloonu. Sotva Bill vešel dovnitř, tak si všechny mouchy vzaly dovolenou a odletěly do voňavějších krajin. Barman si dal špunty do nosů, vzal brokovnici a šel vystřelit otvory do zdi, aby se tu dalo trochu dýchat.
,,Co to bude?" zeptal se barman
,,Lebkodrť pro mně a Mozkovraha do špinavý sklenice pro Joea" objednal Bill
Barman si vzal svařovací brýle, vytáhl plechové hrnky a z trezoru vyndal okovanou láhev a začal nalévat. Abych pravdu řekl, tak nevím z čeho se lebkodrť skládá, ale slyšel jsem, že je tam měsíční kámen, peří z ptáka uličníka, láva z ostrova doktora Moreau, kaktus Šíleného Maxe a nějaký to plutonium.
Složení Mozkovraha bylo všeobecně známé. Všechny možný otupováky - prášky na hlavu počínaje, výtažkem z životopisu Bena Afflecka konče.
Tak Vzteklej Bill a Mlčenlivej Joe popíjeli svoje drinky. Ráno tu chcípl pes, ale je dost dobře možný, že chcípl, protože ucítil Billa.
Bylo už odpoledne, když se bar začal zaplňovat. Bill se ohlédl. Už nějakou dobu ho dráždil pohled na mladíka sedícího v rohu a hrajícího si s kartami. Bill nesnášel tyhle týpky. Nejradši by mu naládoval játra olovem. Štvalo ho, že se ten týpek tvářil tak sebevědomě.
,,Máš zájem o hru, mladej?" zeptal se Bill a ani nevěděl proč
Mladík jen přikývl
,,A nebude ti vadit, když si zahraje i můj kamarád?" zeptal se Bill znovu a divil se sám sobě, proč je tak zdvořilý.
Mladík se podíval na Joea ,,To je Mlčenlivej Joe?"
,,Hééééj!! NIKDO nebude říkat o Mlčenlivým Joeovi, že je Mlčenlivej! Že jo Mlčenlivej Joe?" zařval Bill, protože ho hrozně štvalo, že si někdo bere Joea do huby a on to není.
,,Klídek, Bille!" zasyčel mladík ,,Chtěl sis zahrát, ne?"
,,Já si zahraju na tvoje střeva na tvým vlastním pohřbu, zmetku! O šestý tě čekám venku a nakrmím tě olovem"
,,Proč ne hned, Bille?" ozvalo se nesměle z davu
,,Protože se mi líp střílí, když jsem nalitej a to nějakou chvíli trvá."
Všichni se pomalu vrátili ke svýmu pití. Mladík z baru odešel. Bill se po nějaký chvíli rozhodl, že se taky půjde projít.
Na náměstí(byl to jen ušlapaný plácek) bylo nějaký shromáždění. Bill přišel blíž. Vypado to na nějaký to věšeníčko.
,,Za co je budete věšet?" ozval se Bill
,,Ten ožrala Tannen mě poblil, zrovna když jsem vycházel z kostela. A toho indiána jsme chytli, když jsme se dověděli o Custerovi" odpověděl starosta. Bill by se rád podíval, jak se budou houpat, ale všiml si jednoho blonďáka, který mu něco dlužil.
,,Tak tady seš, ty mizero!! Hergot! Špatně jsi okoval mýho koně a ten ztratil podkovu, zakopl a zlomil si nohu!" zahulákal na něj Bill.
,,Jo, Vzteklej Bille? Jenže ty jsi mi jaksi "zapomněl" za to okování zaplatit, tak bych řekl, že jsme si kvit" odpověděl kovář
,,Jenže já na tom koni zrovna seděl, když sebou švihl! Pak jsem musel vyžahnout celou flašku whisky, abych se trochu spravil!" zadupal Bill vzteky
,,Tak toho koně přiveď a já ho okovám znova" nabídl blonďák
,,Už jsem tu herku odprásk!!" vybuchl Bill
,,To je tvoje smůla." pokrčil kovář rameny
,,Hovno!! Tvoje smůla. Večer přijdu a odprásknu tě. Jen co oddělám ještě jednu krysu před tebou!"
Bill měl dobrou náladu. Čekaly ho dva souboje a spousta alkoholu. Zrovna popíjel s Joem v baru když na něj z venku zakřičel ten mladík s kartami ,,Vylez ven, Bille! Už je čas."
,,Už jdu na tebe, ty skřete!!" zahulákal Bill jako odpověď ,,Doraž to, Joe" řekl Bill a podal Joeovi lebkodrť.
Venku už byl slušný dav čumilů.
,,Doufám, že ses nechal změřit na rakev, pišišvore" Bill jen hýřil sebevědomím.
,,Až na hodinách odbije šestá, Bille"
Tohle Billa hrozně vytočilo, protože uměl napočítat jen do tří.
,,Až první ožrala hodí šavli, skřete"
Tak čekali. Normálně by nemuseli čekat dlouho, ale každý ochmelka z okolí to zadržoval, protože nikdo nechtěl prošavlit souboj století. PRRÁÁÁSK!!!!
Z ničeho nic se ozvala rána. Bill se skáce na zem a na ulici se vpotácel Joe. Ten parchant měl halucinace z lebkodrtě a odpráskl Billa. Mladík Joea oddělal a ani nemrkl. Obecenstvo strnule zíralo. Ožralové hromadně šavlili. Na Joea přešla všechna Billova "sláva" a ta potom přešla i na toho mladíka. Ten mladík se jmenoval Butch Cassidy(blonďatý kovář byl Sundance Kid). Tak Divoký západ získával a ztrácel své hrdiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama