I´m the solution to music pollution

Laura Marling, Pearl And The Puppets, Lucy Kitt

23. října 2010 v 0:40 | Tomáš Macháček
Laura Marling, Pearl And The Puppets, Lucy Kitt

Laura Marling
Další hudební naděje narozená v devadesátých letech. V této dekádě (obzvláště počátkem) byla evidentně dobrá sklizeň :-D
I když třeba o roku 1994 se říká, že to byl ten nejhorší rok vůbec. Kurt Cobain umřel zato Justin Bieber se narodil…
No, zpátky k Lauře. Narozena v jižní Anglii se stala tak trochu prominentem na londýnské scéně a byla na turné s mnohými britskými umělci.
Po vydání EP The London Town a My Manic And I přišlo album Alas, I Cannot Swim z roku 2008, tedy Laura ho vydala jako osmnáctiletá. Samozřejmě, pokud umíte počítat, tak je vám jasné, že když se někdo narodil v devadesátých letech, tak mu (jí) může být maximálně dvacet let. Chci říct, že dosáhnout něčeho takového v poměrně nízkém věku je obdivuhodné. Jako bych to sám dobře nevěděl…:-DDDD
Letos přišlo nové album I Speak Because I Can potvrzující její talent.
Písně k poslechu: London Town, Rebecca, Tap At My Window, Ghosts, I Speak Because I Can

Pearl And The Puppets
Katie Sutherland alias Pearl (Puppets je milé označení jejích spoluhráčů) je další talent ze Skotska (vážně ujíždím na přízvuku Katie a Amy Macdonald. Připadá mi hrozně srandovní, možná ještě víc než australský, možná…).
Škoda, že má zatím jen málo materiálu, i když myslím, že i s tím málem prokázala svoje kvality a troufám si tvrdit, že tu máme další hvězdu indiescény.
Písně k poslechu: Make Me Smile, Because I Do, Girlfriend

Lucy Kitt
O Lucy toho bohužel není mnoho známo. Je to mladá písničkářka z Canterbury vystupující hlavně na kentské scéně. Svojí tvorbou připomíná mnohé slavné písničkáře např. Joni Mitchell. Nejlepší však bude když si ji poslechnete sami.
Písně k poslechu: Days Like These, Let You Burn
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama