I´m the solution to music pollution

Monster Bobby, The Boy Who Trapped The Sun, Carry Nation

23. října 2010 v 0:36 | Tomáš Macháček
Monster Bobby, The Boy Who Trapped The Sun, Carry Nation

Monster Bobby
vlastním jménem Robert Barry, je tak trochu můj hrdina. Byl to totiž on kdo inicioval vznik The Pipettes. Po přečtení knihy The Manual: How To Have A Number One The Easy Way  a s vědomím toho, že žije v Brightonu, továrně na hudební sny, našel vhodné adepty a postavil The Cassette a Pipetky do jedné lajny. Snad ani nemusím dodávat s jakým úspěchem.
Někdy se mu přezdívá Svengali (podle jedné literární postavy), tedy osoba manipulující s ostatními jako s loutkami :-D
Faktem je, že čas od času se vyskytne nadaná osoba (Phil Spector, Bobby, Já…), kolem které se další nadané osoby vynořují. Nepočítám ty, kteří se obklopují již známými lidmi, což hojně využívají (Mark Ronson).
Zmíním ještě, že Bobby se příležitostně živil jako herec. Šlo však spíše o menší role, méně známé filmy nebo projekty pochybnějšího určení (Čarodějnice školou povinné).
Ovšem teď velké finále, jímž je jeho sólová kariéra. V roce 2007 vydal vlastní album Gaps. Název vznikl od toho, že mezi jednotlivými písněmi v podstatě neexistují mezery.
Sice se mi o maličko víc líbí živá akustická verze než album verze s efekty, ale i tak jde o pohodový poslech. Mimo album vydal Bobby ještě několik písniček v různých kompilacích. Také vystupuje v písni a videu Dreaming od Allo Darlin.
Písně k poslechu:
Let´s Check Into A Hospital Together, The Closest Experience Of That Being With You Is The Experience Of Taking Drugs, I Heard You Moved Away
The Boy Who Trapped The Sun
Colin Macleod, Skot z Hebridských ostrovů letos vydal album Fireplace s folkovými písničkami. Prostě hlavně akustická kytara a zpěv, sem tam i něco jiného jako harmonika, piano nebo trochu bicích. Většina písní má klidné tempo s nádechem vzpomínek, ale vyjímky potvrzují pravidlo. Například charismatická a energická Katy.
Písně k poslechu: Překvapivě Katy, dále Fireplace, Thorn In Your Side

Carry Nation
Jessie Warren, australská písničkářka, už pár let aktivní na místní scéně (hlavně v Brisbane) konečně letos vydala album Like A River Does, kterým dokazuje, že UMÍ, protože ta deska je vážně skvělá, i když pro nás středoevropany trochu špatně dostupná a ne dvakrát levná (i když drahá taky ne). Nicméně je velká škoda, že my v Evropě a Americe se ani moc neobtěžujeme znát hudbu Klokanů a Kiwi, o hodně přicházíme. Jessie a její písničky mě vracejí někam na začátek. Snad do devadesátých let (období mého dětství), kdy všechno bylo tak nějak bezstarostné svět čekal na to až ho objevím...začínám blábolit, prostě poslouchejte.
http://www.youtube.com/watch?v=2eKYoCaSjNU


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 The Kraken The Kraken | 23. října 2010 v 1:53 | Reagovat

Chválím všechny recenze! Některé, pro mě neznámé, interprety musím ještě (díky tobě) objevit, na což se těším:) Ale teda.. ty "méně známé filmy" v souvislosti s Monsterem Bobbym mě (lehce) pobuřují... :) Chceš snad říct, že jsi neviděl geniální The New Year's Day? *nahněvaný výraz* Pokud jsi opravdu ani koutkem oka nespatřil tento monstrózní filmový skvost, jsem ochotna poslat DVD kopii, kterou mi kdysi jako nováčkovi na monsterovské scéně poslala moje hrdinka Sonney. Je to strašně vzácné a snad bych se jí raději i zeptala, zda vůbec mohu tento její pracně získaný filmový klenot takhle volně rozšiřovat;)) Ale co bych pro tebe neudělala, navíc, když jde o MB... ^^

2 patek philippe replica paypal patek philippe replica paypal | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 4:12 | Reagovat

You have fantastic nice ideas there. I developed a research on trading but got most peoples will accept your website.
http://www.palewatches.com

3 patek philippe fake patek philippe fake | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 7:35 | Reagovat

Thank you for this blog. Thats all I can say. You most definitely have made this blog into something thats eye opening and important. You clearly know so much about the subject, youve covered so many bases. Great stuff from this part of the internet. Again, thank you for this blog.
http://www.palewatches.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama