I´m the solution to music pollution

Rose Elinor Dougall a Rebecca Stephens - co následovalo po odchodu z kapely

2. října 2010 v 12:19 | Tomáš Macháček
Tak, nejprve se musím přiznat, že patřím k těm, které totálně zdrtilo, když Becki a Rose odešly od Pipettes a nejspíš to budu do konce života rozdejchávat. Byl jsem i v pokušení dát holkám vědět jak mě to zasáhlo. Nějaký dopis ve stylu: ,,Neeeeee!!!! Proooooččč!!!!???? buuuhhuuuuhuuu To není fééér. Já už nechci žít béééééé"
No, ale po spoustě nocích, které jsem probrečel do polštáře jsem se rozhodl, že jim dám šanci...a taky jsem se pravidelně dopoval jejich písničkama.
Naštěstí jsem nemusel trpět moc dlouho než se věci začaly trochu hýbat. Nejprve si promluvme o Rose.
Rose Elinor Dougall (ano, používá celé své jméno), dříve známá jako "Rosay" se dala do skládání vlastních písní, založila vlastní label a už na podzim roku 2008 vydala první singl. Přestože vydává hudbu a vystupuje na koncertech pod svým jménem, pracuje s Rose i podpůrná kapela The Distractions (podobně jako u The Pipettes to byla kapela The Cassette).
A kdože to patří k Distractions? No, tak máme tu kytaristu Toma Dougalla a, správně, není to jen shoda jmen. Tom je Rosin bratr a odešel z kapely Joe Lean & The Jing Jang Jong, aby pomohl ségře v sólo kariéře. Přiznávám, že já bych se asi na svoji ségru vybodl, ale možná, že kdyby měla talent jako Rose...
Dál tam patří Georgia Lee, což je Rosina kamarádka z dětství se kterou se ale většinu života neviděla. To je ale krásný příběh, že? Nicméně, Georgia hraje na baskytaru a poskytuje vokály.
Ralegh Long - kytara a mandolína. Al Craig - bicí. K nim bohužel žádný povídání nemám.
V každým případě už toho dohromady hodně odehráli, vydali nějaký ty singly a po několika posunutých datech i album. Řeknu vám, to byla úleva slyšet, že Rose má pořád skvělý nápady. Sice s Pipetkami to moc společnýho nemělo, ale to vůbec nevadí. Její písně jsou prostě jen úžasný svým vlastním způsobem. Ať už jde o takový masterpiece jako je Come Away With Me, energická Carry On nebo naopak velmi klidná Find Me Out, je to všechno moc skvělý poslouchání (samozřejmě si poslechněte i zbytek alba). Rose v sobě prostě talent nezapře a ví co je to fajn hudba.

To Rebecca (dříve RiotBecki) na to šla trochu jinak. Samozřejmě ani jí nedala hudba spát a dál skládala a tvořila. První co se dostalo na veřejnost byl projekt Into Cinders s domácími demo nahrávkami, které nám naznačily, kterým směrem se bude Becki ubírat (blíž Pipetkám než Rose). Další věc, která se odehrála ještě v roce 2008 byl projekt Electric Blue na kterém se podílel i Randy Michael z americké kapely The Booze a vznikly z toho vážně parádní songy s pořádnou náloží power popu. Kredit u těchto výtvorů mají i Wesley Flowers - piano a varhany, Darren Dodd - bicí. Ovšem spolupráce skončila těmito čtyřmi úžasnými písničkami. Naštěstí tím ale Becki neřekla poslední slovo. Nedávno vznikla jakási superkapela ze samých vysloužilců :-P Jejich jméno je Projectionists a jsou úžasní.
Kromě naší nepřekonatelné brýlaté Becki (nepřekonatelné mezi jinými Rebaccami [s brýlemi i bez], srovnávat ji např. s Rose nemá smysl, protože obě jsou totálně úžasné, ale svým vlastním úžasně úžasným způsobem. Fííí :-D) tvoří kapelu Pete Marshall (Liam Frost and The Slowdown Family), Christian Madden (The Earlies), Sam Morris (Alfie) a Paul Mortlock (Star-Crossed Lovers). Samí ošlehaní hudebníci.
Možná si i všimnete, že jejich písnička Someday se až podezřele podobá písničce Someday z Beckina Into Cinders. No, nejsem sice žádný expert, ale teorie je taková, že tato píseň (a dost možná i ta druhá) byla dotažena do konce a Projectionists ji teď budou normálně hrát.
Vidíte, že Becki má za sebou celkem různorodou tvorbu. Ovšem nevýhodou je, že ještě nic oficiálně nevydala (a co se týká Into Cinders a hlavně Electric Blue, tak asi ani nevydá :-( ). Teď má ovšem konečně kapelu, která by mohla chvíli vydržet tak se snad už brzy dočkáme nějakých hmatatelných výsledků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama