I´m the solution to music pollution

The Glove Puppets - část šestá

2. října 2010 v 12:20 | Tomáš Macháček
Po vydání alba se dost změnilo. Já i Amy jsme nechali definitivně školy. Znamenalo to, že rodiče už mi dál neposílali peníze. Stal se ze mě velkej kluk. Hlavně jsem věřil, že se budu živit hudbou. Taky bylo potřeba víc času, abychom mohli víc koncertovat. Už jsme s lidma od labelu vymýšleli kam všude pojedeme. Natočili jsme i první video k našim písničkám.
Opět jsme tedy vyrazili na cesty. Začalo to londýským 100 Club, což je nejstarší klub s živou hudbou na světě. Moles v Bathu, Blue Room v Blackpoolu, Telford´s Warehouse v Chesteru. A pak vzůru do Dublinu, vydělat si nějaký to euro → Temple Music Bark Centre a hudební obchod Tower Records.
Potom jsme letěli do Itálie. Kluby Estragon v Boloni, Teatro Grossi v Miláně a Spazio 211 v Turíně. Nikam jsme nespěchali, tak jsme si udělali pěknou dovolenou. Navíc jsme pak pokračovali do romantické Paříže. Tohle je na turné vážně moc fajn.
Hráli jsme v La Trabendo, což je celkem velké místo, ale i tak jsme ho slušně zaplnili.
Sice únor není kdovíjak supr doba pro turistiku, ale pořád jsme měli lepší počasí než doma v Británii. Přesto jsme se vraceli, protože se začátkem března začínlala pořádná hudební sezóna. Z labelu nám dali vědět, že máme slušné prodeje v USA, tak už se plánují vystoupení na druhém konci Atlantiku.
Čtvrtého března jsem se šel podívat do Pure Groove na vystoupení kriminálně nedoceněné písničkářky Rose Melberg. I když není jediná nedoceněná muzikantka, tak mě to stejně děsně vytáčí, když si zapnu rádio a tam samá neposlouchatelná hrůza. Přitom je na světě tolik skvělých hudebníků. Lidi myslete!
Šestýho jsme hráli v King Tut´s Wah Wah Hut v Glasgow s Lisou Mitchell a The Boy Who Trapped The Sun. Po vystoupení a podepisování se nás vzala Lisa i s fandy do baru a byl z toho moc fajn večer. Když jsem se Lisy ptal na australskou hudbu, tak mi doporučila hromadu hudebníků. Některé jsem znal (např. Clare Bowditch), některé zas vůbec ne (třeba Lanie Lane). Doporučovala mi album "Like A River Does", které mělo v nejbližších dnech vyjít. Autorkou je Jessie Warren vystupující pod jménem Carry Nation.
Později toho večera se tam ukázala i Katie Sutherland (Pearl & The Puppets). Ách jo, život je bezva.
Devátýho března jsme s Rose vystupovali v londýnském The Borderline. Tady jsem si opět uvědomil, že se pohybuju v místech, kde vystupovaly legendy. Třeba můj oblíbený John Frusciante.
Čtrnáctýho jsme se vrátili do Skotska. Vystupovali jsme v klubu Tunnels v Aberdeenu s The School a Allo, Darlin´. Jestli vám to připadá jako létání sem a tam, tak máte pravdu, ale ještě to nic nebylo.
O tři dny později jsme s Rose a Allo, Darlin´ odlétali do Ameriky na festival South by Southwest (SXSW) v texaském Austinu. The Pipettes tu před pár lety zaznamenaly velký úspěch. I nás tu přivítali moc hezky a přišlo si nás poslechnout hodně lidí. Rose takovou návštěvnost neměla. Asi tu dávají přednost sladšímu popu.
Rose se vracela domů, zato nás čekala šňůra přes celý Státy. Příjemně nás překvapilo, že tu jsme docela populární. Ovšem dlouhé cestování a bydlení po hotelech dokáže člověka hodně rychle unavit. Letěli jsme do San Diega a hráli v klubu The Casbah. Odtamtud do Města Andělů, což je příšerné mraveniště, a to vám říká někdo, kdo žije v Londýně. Hráli jsme tu na slavných místech jako Troubadour, Roxy Theatre nebo Knitting Factory. Tady vystupovali nejslavnější z nejslavnějších.
Samozřejmě jsme si prohlídnuli město. Chodník slávy, studia Universalu atd.
V San Franciscu jsme se taky trochu zdrželi. Hráli jsme v hudebních obchodech Amoeba Music a Rickshaw Stop. Balili jsme se na další štaci směr Seattle. Cestou jsme měli projet přes Olympii, univerzitní městečko s bohatou hudební scénou, podobně jako Athens ve státě New York. To bylo trochu jiný uspořádání hudebních hnízd než na jaký jsem byl zvyklý doma v Anglii.
,,Kdepak je Amy?" zeptala se mě Lily poté co bez zaklepání vrazila do mého pokoje
,,Naproti v tom kadeřnictví. Chce se nechat obarvit na zářivě žlutou blond. Asi si myslí, že se mi tak bude víc líbit. Je vážně úžasná."
,,Řekla bych, že je nervózní ze všech těch místních holek co se kolem tebe motají a klepou se jim kolena z tvýho přízvuku."
,,Jo, tak AMY je nervózní?" uchechtl jsem se  ,,Já jsem zas nervózní z toho, že si tu z ní udělali bohyni indiepopu. Ani jsem ji nechtěl pustit ven samotnou."
Seattle nás uvítal svým typicky deštivým počasím, takže pohled ze Space Needle za moc nestál. Alespoň Amyiny vlasy povzbudivě zářily. I v Chop Suey jsme měli plno, takže jsme ze západního pobřeží do Chicaga odlétali spokojeni. Časový posun nebyl velký, ale už jsme začínali cítit únavu. Koncert v The Empty Bottle jsme dali nicméně slušně. Co nám ale rozhodně nepomohlo bylo když jsme vymetali bary na hlavních třídách. Nate projevil svou obvyklou přizpůsobivost a do hodiny byl s místníma ochmelkama jedna ruka.
Následoval Diesel Club Lounge v Pittsburghu, The Loft v Atlantě, The Wonderland Ballroom a Black Cat ve Washingtonu DC, Joe´s Pub v New Yorku a nakonec Paradise Rock Club v Bostonu. Tím jsme se rozloučili s Amerikou.
Doma jsme se nějakou chvíli zbavovali únavy a pásmové nemoci. Nate chytil nějakou hnusnou chřipku. Jednou takhle vstal a povídá mi: ,,Asi jsem nemocnej."
,,Duševně už dlouho." odpověděl jsem zprvu bezstarostně, ale když jsem se na něj pořádně podíval tak vypadal jako Smrťákův brácha. Tak jsme byl na nějakou dobu jeho chůva.
Můj vztah s Amy se posunul o kus dál, když mi nabídla společný bydlení.
,,Víš, říkala jsem si jestli bys nechtěl...teda nebudu se zlobit když nebudeš chtít...jen mě napadlo, že bychom mohli bydlet spolu." vymáčkla ze sebe Amy trochu nervózně
,,Ale jo, docela rád." řekl jsme mírně překvapeně ,,Jen to nebude hned, jinak by nám Nate umřel na rýmičku."
Páni! Ze mně už je vážně dospělý! Týden nato jsme už bydleli spolu.

Taylor jednoho dne přišel a oznámil nám, že bych chtěl v kapele skončit a věnovat se rodině.
,,Víte, zjistil jsem, že tenhle způsob života mi nevyhovuje. Mám hrozně rád hraní a vy jste skvělí lidi, ale já teď chci vést rodinný život."
,,Tayi, to je v pohodě. Pokud to tak cítíš, tak to udělej. Samozřejmě nám budeš chybět, ale to je holt život. Akorát bych tě poprosil, abys neodcházel dokud nenajdeme náhradu."
Tohle se děje v kapelách každý den, ale stejně nás to zasáhlo. Najít nového bubeníka bylo snažší než jsem si myslel. Nick Yorke byl rodilý Londýňan a patřil k našim fandům, takže naši práci znal a odpadlo tím nějaký velký školení. Poslední koncert s Taylorem jsme odehráli v klubu KOKO s našimi mentory Lucky Soul a americkou (podle mně dost slabou) dívčí kapelou The Like. Lucky Soul nedávno vydali své druhé (a vážně úžasné) album "A Coming Of Age". Prostě prvotřídní hudební zboží, bejby!
Už prvního května jsme s Nickem vyjeli do Evropy. Na několika koncertech jsme měli dělat úvod pro She & Him, kteří letos vydali pěkné album "Volume Two".
První koncert byl v Loppen v Kodani. Další v Cosmopolite v norském Oslu. Melkweg v Amsterdamu a zpět do londýnského KOKO, kde hráli i Chapin Sisters. Potom nás čekal docela slavný fesťák All Tomorrow´s Parties.
Třináctýho května v South St. Arts Centre v Readingu vystoupení s Rose. Den později s Pipettes v klubu Inside Out v Darlingtonu. Taky Pips vydávaly letos album. "Earth vs. The Pipettes" mělo být dost odlišné od prvního "We Are The Pipettes". Vždyť i složení kapely bylo dost jiné. Vypadalo to ale, že se ustálilo na dvou členkách. Gwenno a její sestra Ani.
Příští den jsme přijeli do mého milovaného Brightonu na poslední den festivalu The Great Escape. Další ze splněných snů. Celý festival je rozházený po různých částech města. My vystupovali v Terrace. Před pár lety jsem se zmohl na vystoupení na ulici, kde jsem s kumpány vytvářel nejrůznější hudební patvary a doufal, že tím někoho inspiruju.
Na nějakou dobu jsme zvolnili tempo a vzali si víc volna. I když teda ne tak doslovně, protože jsme si odbyli nějaký to interview a taky natáčení druhého videoklipu. Taky jsme pomalu ale jistě plánovali Německo a Švédsko, kde je poměrně silná indiepopová komunita.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama