I´m the solution to music pollution

The Like, She And Him, The Lucksmiths

23. října 2010 v 0:38 | Tomáš Macháček
The Like
Normálně nemám ve zvyku poslouchat (a hlavně o tom následně psát) něco, co mě moc nezaujalo, ale u americké dívčí kapely The Like to všechno proběhlo trochu zvláštně.
Dověděl jsem se o nich díky tomu, že moji milovaní Lucky Soul s nimi vystupovali na jednom nebo více koncertech.
První písničku, kterou jsem slyšel byla Release Me. Přiznávám, tenhle song jsem na začátku nezatratil. Proto jsem dal zbytku jejich tvorby šanci a poslechl si jejich 2 alba.
První Are You Thinking What I´m Thinking z roku 2005 mě docela nudilo. S ohledem na některé podobné recenze jsem ještě docela mírný…
Druhé album Release Me(2010) je o chloupek lepší, hlavně díky stejnojmenné písni. Přesto jsem měl při poslechu silné nutkání mačkat tlačítko NEXT. Nikoho od poslechu neodrazuju, ale s čistým svědomím nemůžu vřele doporučit.
Tahle kapela mi prostě vadí umělou produkcí písniček, přepjatou snahou vytvořit zvuk 60. let a akorát mi připomínají jak moc mi chybí původní Pipetky, ách jo... 
Písně k poslechu: Eh...no, možná snad Narcissus In A Red Dress, Release Me...víc už toho asi nevyčaruju


She And Him
Žila byla jedna hollywoodská herečka, která měla hudební ambice. Zatím nic neobvyklého, takových už tu pár bylo. Teď se ale podržte. Ona měla OPRAVDU talent. To je co?
Ta hollywoodská herečka se jmenuje Zooey Deschanel. Možná jste ji už v pár filmech viděli, i když je jí podle mě pro Hollyweird škoda.
Zooey a jistý M. Ward tedy dali dohromady toto skvělé hudební uskupení a vydali už 2 alba.
V roce 2008 vydali album Volume One, které si záhy prorazilo cestu k fandům po celém světě. Letos bylo následováno snad ještě lepším Volume Two.
Písně k poslechu: Thieves, In The Sun, Change Is Hard


The Lucksmiths
Tato skvělá australská formace působila na scéně od devadesátých let až do loňského roku. Za tuto dobu nás stihli obdarovat mnoha skvělými alby…
The Lucksmiths si vytvořili dobré jméno (ve světě nezávislé hudby) i v Americe a Evropě.
Kromě výborných melodií zaujmou i jejich vymakané texty, často používající slovní hříčky a australský slang. The Lucksmiths byli jednou z nejlepších kapel, kterými nás Austrálie obdarovala. Nyní nám však nezbývá nic jiného než poslouchat starší tvorbu a v srdci doufat, že se zas někdy dají dohromady.
Písně k poslechu: There Is A Boy That Never Goes Out, Sunlight In A Jar, Camera-Shy atd. Z tak velkého množství je těžké vybrat pár songů

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama