I´m the solution to music pollution

Holly Shep, Soda Fountain Rag, Feltbeats

20. listopadu 2010 v 19:03 | Tomáš Macháček
Holly Shep
Další ze sladkých tajemství Austrálie. Holly Shep(herdson) je písničkářka, která není známá, ale zasloužila by si to víc než většina celebrit. Holly je písničkářka jak vystřižená z encyklopedie. Na kytaru začala hrát s pomocí své babičky během cestování po celém Klokanlandu. Následoval výlet do Evropy, který zahrnoval i pouliční hraní v ČR (vědět tak kdy a kde...). Chci aby vydala album, vážně chci!
Písně k poslechnutí: Jedině na Myspace a Vimeo (Tram Sessions). Whiskey je asi má nejoblíbenější, ale všechny se skvěle poslouchají. Já chci víc!


Soda Fountain Rag
Ragnhild Hogstad Jordahl aka Soda Fountain Rag, poněkud složité jméno, asi by to chtělo zkratku. Co takhle sodovka? To jsou vtipy, že? Nicméně tato norská multiinstrumentální hvězda opět dokazuje, že popové písničky, co vám po zbytek dne budou hrát v hlavě jsou to pravé (aspoň pokud jste tak ujetí jako já). Svůj popík v některých písních lehce zabarvuje electro synth zvukem, ovšem pořád je to méně než třeba Gwenno nebo nové Pipetky. Dvě alba - It´s Rag Time a Reel Around Me, si získala chválu, ale možná trochu málo pozornosti a to i v rámci indiescény.
Písně k poslechnutí: You Sit And Wait For Life, Don´t Kill The Clowns, Go!, Are Philosophers Lonely?, You Can´t Stop Me


Feltbeats
Počáteční přezdívka pro známého herce Toma Feltona. Teď už vydává pod vlastním jménem. Důležité však jsou samotné písně. Jednoduché a přitom chytlavé melodie akustické kytary, příjemný zpěv, poněkud naivní avšak upřímné texty. Tahle směs si vás určitě získá, pokud se vám aspoň trochu líbí folk. Po vydání třech EP na vlastní pěst se Tom nedávno upsal labelu Six Strings a došlo k přepracování dvou písní.
Písně k poslechnutí: Silhouettes In Sunsets, Time Isn´t Healing...vlastně si můžete v klidu poslechnout všechny, tolik jich není
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama