I´m the solution to music pollution

The Dresden Dolls, Camera Obscura, Allo Darlin´

6. listopadu 2010 v 21:29 | Tomáš Macháček
Dost různorodá sbírka umělců, což?

The Dresden Dolls
Amanda Palmer a Brian Viglione, tato vcelku originální a charismatická dvojice z Bostonu hrající dark a punk cabaret si se svým nezaměnitelným zjevem (mimovsky silný makeup) zajistila komunitu příznivců po celém světě. Přestože vystoupili v Praze jako kapela a Amanda Palmer i solo, tak nemám pocit, že by se jim věnovalo moc pozornosti. Což je asi důvod proč je zmiňuju.
Se svým první albem The Dresden Dolls opírajícím se o nešetrné používání piana, sehraná bicí, znepokojivé melodie a znělý hlas Amandy Palmer oznámili, že mají světu co nabídnout.
Druhé album Yes, Virginia.. z roku 2006 pokračovalo ve směru udaném albem prvním.
Písně k poslechu: Backstabber (ďábelsky mazaná struktura), War Pigs, Girl Anachronism, Coin-operated Boy


Camera Obscura
Tato skotská partička nás oblažuje svými písněmi už od roku 1996, i když pět let trvalo než vydali první album Biggest Bluest Hi-Fi, album produkované Stuartem Murdochem z Belle & Sebastian a podporované legendárním Johnem Peelem. To už o něčem svědčí...
Ovšem pořádné turné následovalo až po vydání druhého alba. Celkově má Camera Obscura na kontě čtyři alba vydaná u známých nezávislých labelů Merge a Elefant. Zvuk kapely se samozřejmě vyvíjí, ale stále si uchovává určité rysy a jde celkem snadno rozpoznat.
Písně k poslechu: French Navy, Let´s Get Out Of This Country, The Sweetest Thing, Honey In The Sun, Eighties Fan, Suspended From Class


Allo Darlin´
Z poloviny anglická, z poloviny australská kapela. Tedy aspoň co se členů týká, kapela jako taková je umístěna v Británii. Allo Darlin´ se původně jmenovali The Darlings (a vydali EP pod tímto jménem), tedy až do té doby než obdrželi zlověstný e-mail od jedné stejnojmenné kapely.
Nicméně letos vydané stejnojmenné album zazářilo jako indie hvězda na obloze popu. Se svým zvukem trochu připomínají The Lucksmiths nebo The Go-Betweens, ale zároveň si udržují svůj "podpisový sound". A víte co ještě? Zamiloval jsem si ukulele. Zní naprosto...jako ukulele. Takže holky, pokud mě chcete nabalit, naučte se hrát na ten malý kus dřeva.
Písně k poslechnutí: Dreaming (feat. Monster Bobby) - to další komentář nepotřebuje, Kiss Your Lips - "twee as fuck" jak se říká u nás v branži. Tahle písnička by mohla být uvedena jako příklad u popisu twee popu, Let´s Go Swimming - a all the punks in Camden s dost chilled nádechem, I Wanna Be Sedated - cover písně původně od punkových otců Ramones. Ovšem v popovém zabarvení s ukulele, Dear Stephen Hawking - skvělý poslech, Henry Rollins Don´t Dance - jedním slovem "mňam"P.S. Jedna nebo dvě menší rady na závěr. Když už se tedy někdy nalijete a máte za potřebí se předvádět, nepouštějte nahlas punkové vypalovačky, nelezte na korbu auta, nesnažte se "zpívat" a už vůbec to nekomentujte slovy: ,,Naposledy mi naházeli dvacet osm korun, tak jsem zvědavej jak se vytáhnete vy, buzíci." obvzláště pokud jste v blízkosti silné homosexuální party a další skupinka šampónů neurčité sexuální orientace čeká za rohem :-D Díky bohu za kapuce na mikinách, do kterých můžete skrýt svou identitu a odpogovat se do dáli...
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama