I´m the solution to music pollution

Kiwi hudba

7. prosince 2010 v 22:55 | Tomáš Macháček
Bylo nebylo. Jednu nedávnou sobotu mě z ničeho nic napadlo, že vlastně nevím nic o novozélandské hudbě. Takové náhlé osvícení vždycky něco znamená. Zadal jsem tedy do jednoho nejmenovaného vyhledavače "new zealand music" a vypadla stránka jedné nejmenované internetové encyklopedie. Oddíl "Dunedin Sound" vypadal obvzlášť nadějně. Sice mi kdesi vzadu hlavy zazvonil alarm, který mě chtěl varovat před dalším "Seattle Sound", ale naštěstí se ukázalo, že Dunedin má blíž k filozofii Olympie a je docela pohodový. Asi proto, že je novozélandský a nebyl nikdy v úplném středu děje (ale přesto bohatě přispěl).
Pokud máte zájem (nejen) o dobré DIY kapely z (převážně) osmdesátých let, tak tady máte docela pořádnou zásobárnu, která by vás měla na chvíli zabavit. Jsem si jistej, že tam najdete dost kapel, který se vám budou líbit (a možná i nějaký, který se vám líbit nebudou, ale takový je holt život). A není možné vynechat zmínku o legendárním labelu Flying Nun Records, který byl (a svým způsobem stále je) vlivným prvkem tamní hudební scény.
Nejvíc mě asi dostali The Verlaines. Byl to takový ten jasný poslech, kdy mě hned první písnička uchvátila. Ta první písnička se jmenuje Pyromaniac a přímo si říká o to, abych si ji dal na Seznam písniček, který musím coverovat. Vůbec The Verlaines nabízí zajímavou strukturu písní. Možná to bude tím, že Graeme Downes je učitel hudby na univerzitě. V každým případě tato kiwi kapela mě velmi slušně potěšila a můžu jen doporučit.


The Scavengers ke zvuku Dunedinu nepatří, jsou to totiž (převážně) punkeři. (Tak jsem se konečně dostal k tomu, že jsem napsal o punkové kapele juchuuu). Ovšem i laik pozná, že se nejedná o "čistý" punk, což je jen dobře, aspoň nezní jako kopie svých britských současníků. Zvuk garážového rocku a vliv glamu je tu slušně cítit. No, jsem rád, že jsem je našel a vy se připravte, že časem (snad) bude na tomto blogu přibývat mých punkových příspěvků ;-)


Tiny Ruins (+ Singer Of Songs) zase představuje návrat k folku a popu (sorry, prostě jsem neodolal). Hollie je Tiny Ruins a Tiny Ruins je Hollie. Jasné? Jasné!
Je to ten starý a tolikrát známý příběh o tom, že tu máme další talentovanou písničkářku, která by si zasloužila být mnohem známější. Hledejte a naleznete její MySpace účet, neboť nekonečné je milosrdenství mé.
Původně jsem měl v úmyslu zůstat jen u Kiwi hudebníků, ale když už jsem zmínil Tiny Ruins, tak musím zmínit i Singer Of Songs. Kdesi v městě Barcelona je domácí studio, tam hraje chlápek a pár jeho přátel. Co vlastně potřebujete vědět víc? Opět odkazuji na MySpace stránky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama