I´m the solution to music pollution

Laura Watling, Rose Melberg - plus jejich projekty (a že jich není málo)

18. prosince 2010 v 1:12 | Tomáš Macháček
Tenhle článek bude o dvou královnách twee popu

Laura Watling
Tweeeeeeeeeeeeeeee - ani tenhle výraz nemusíte mít rádi, ale snad uznáte, že ten kdo ho vymyslel, musel znát Lauru osobně. Jemný hlásek vzášející se až k oblakům a melodický popík - to je Laura Watling. Tato nadaná baskytaristka začínala s kalifornskou kapelou The Autocollants produkující fajnové popové písničky. Dalé spousta projektů jako např. Cartwheel, Casino Ashtrays, Evening Lights a In A Day. Vše v podobném duchu. Kapela Tears Run Rings se svým zvukem liší. Je označena jako tzv. dream pop. Jednoduše zvuk je trochu jako z jiné planety. A velké finále, Laura má i svou vlastní tvorbu. zahrnující LP, EP, singly i účast na kompilaci.
Laura a akty ve kterých hrála silně ovlivnili (především americkou) scénu nezávislého popu.

P.S. Toto je stránka, kde můžete stáhnout hudbu, na které se Laura podílela. Pokud se podíváte do seznamu, tak zjistíte, že je tam záplava dalších kapel. Osobně to tam mám v úmyslu totálně vyplundrovat.

Rose Melberg
Rose začínala v supr kapele Tiger Trap. Zvonivý kytarový zvuk a punkové postoje nemohly zakrýt Rosein sametový hlas a bolestně upřímné texty. Celá kapela byla předurčena k tomu stát se významnou silou indiepop/punkového hnutí v Olympii, ve státě Washington okolo labelů K Records a Kill Rock Stars. Bohužel, všechno dobré musí jednou skončit a to i Tiger Trap. Rose proto založila The Softies, její dost možná nejznámější projekt. Zároveň se angažovala ve výborném projektu Go Sailor!, ze kterého vznikla stejnojmenná deska. Rose však dále nezahálela a poskytla své vokály a bicí projektu Gaze.
Nakonec se zcela osamostatnila a začala skládat pro vlastní hudební dráhu. První parádní album Portola bylo vydáno už v roce 1998. Další následovalo až o osm let později - Cast Away The Clouds. Zatím poslední bylo vydáno 2009 - Homemade Ship
Ve svých vlastních písních už přechází do folku, i když stále s twee nádechem.
I Rose a všechny akty ve kterých hrála ovlivnily celou popovou scénu pro generace dopředu. Na rozdíl od Laury, která hraje v kapele Rose zatím stále aktivně vydává další písně na které se můžeme těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama