I´m the solution to music pollution

Rok 2010 a vánoční ohlédnutí

24. prosince 2010 v 18:13 | Tomáš Macháček
Tak je to zase tady. Vánoce a konec roku. Úplně si pamatuju jak to bylo loni. Na noťasu jsem hledal podrobnosti o nahrávkách mých oblíbených kapel pro rok 2010 a v hlavě se mi rodil nápad na psaní recenzí. Maturita mě teprve čekala a....no, jsou přece jen svátky míru, tak si nebudeme připomínat tyhle hrůzy.
Teď je tahle část roku opět. Jen doufám, že vám moje příspěvky byly aspoň něco platné. No, Štědrý večer je tady. Už se nemůžu dočkat mámina bramborovýho salátu. Špica. Ale dřív než si poslintám klávesnici, malé hudební ohlédnutí. Podívám se, co mám nahrané v mobilu.
Allo, Darlin´ - vážně skvělá kapela, supr melodie a vůbec písničky a to ukulele se mnou šije.
Camera Obscura - poslední album bylo v loni, tak by mohli něco novýho vydat ať máme další legendy ze Skotska
Carry Nation - čichám, že mi Ježíšek nadělí nové album pod stromeček...
Lily Rae - no tak na tuhle mladou dámu jsem vážně zvědavý. Vydala jedno supr album, tak čekám na další výtvory.
Lisa Mitchell - mohl bych tady zkopírovat komentář k Lily, ne? Štve mě, že ji každý otravuje s tím, že byla v Australian Idol. Chtěla ukázat co v ní je, to přece není hřích. Spousta kapel se upsala obřím labelům za nechutných podmínek, ale někoho pořád evidentně baví vytahovat tohle! Lisa by se stejně proslavila tak jako tak. Místo v devatenácti by však vydala album třeba v dvaadvaceti. Jsem rád, že je už trochu známější a může tak celkem v klidu vytvářet vlastní hudbu. A na rozdíl od spousty jiných sice má smlouvu, ale její písničky jsou pořád upřímné a neslyšíte v nich "recyklovanou srágoru z hitparád". Teoreticky by 2011 mohlo být další album....prosím...
Lucky Soul - Letos sice vydali úžasné album, ale už dělají na dalším! To je rychlost, lidičky. Moji mazánci tedy nejspíš vydají album i v novém roce.
Monster Bobby - místo politiky, které se věnuje na twitteru by se pro změnu mohl věnovat novým písničkám někde ve studiu. Poslední album (pravda, skvělé) je z roku 2007. Update nutný!
Mudhoney - grungeové legendy, utvářející celý tento styl. Bez Mudhoney by Nirvana nebyla úplná. Bez Mudhoney by na světě bylo o dost míň potrhlých vtípků. Bez Mudhoney by nebyly bahenní války (Přeháním. Byly by, ale nevím nevím, zda by se našel někdo, kdo by odpaloval svou kytarou blátivé hroudy zpět na diváky tak jako to udělal Mark Arm v památné bahenní bitvě na festivalu v Readingu ´92). Bez Mudhoney...no snad si už umíte představit, že bez Mudhoney by to nebylo ono.
Pearl And The Puppets - tady je v podstatě jisté, že album brzy vyjde. Pearl má opravdu naběhnuto na to stát se slavnou, tak jsem zvědavý jestli i její další písničky budou nadále tak hezký.
Pete Green - tenhle týpek má docela srandovní písničky a zasloužil by si víc uznání...
Projectionists - další horký kandidát na vydání alba (nebo alespoň EP) příští rok. Což je jenom dobře, protože trpím akutním nedostatkem vitamínu B(ecki).
Rose Elinor Dougall - ano, i Rose vydala první album a už mluví o číslu dva. Snad se ho dočkáme, prvnímu albu trvalo celkem dlouho než se dočkalo vydání.
Soda Fountain Rag, Teenage Fanclub, The Indelicates, She And Him - všichni letos vydali své nahrávky a na příští rok nic nového neočekávám, ale kdo ví?
The School - opět letošní debut. O albu pro příští rok info nemám, tak asi smůla...
The Lucksmiths - kluci by mohli překvapit a dát se zase dohromady. Mrzí mě, že se tak dobrá kapela rozpadla.
The Pipettes - sice začínám pomalu přicházet na chuť Pipetkám 2.0, ale sakra vy moc dobře víte, že nejsem příznivec tohohle (pořád zajímavého) popu, ale s přísadou electro a disca. Další album skoro jistě příští rok nevyjde.
The Vaselines - po dvaceti letech teprve druhé studiové album. Eugene a Frances možná zestárli, ale jejich texty zůstaly pořád srandovní a plné dvojsmyslných narážek....Tak zase za dvacet let nashle :-D

S letošní nadílkou nových nahrávek jsem byl velmi spokojený a vůbec bych se nezlobil, kdybychom pokračovali i po Silvestru.
No a já se teď loučím. Ty dárky se samy nevybalí, že?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama