I´m the solution to music pollution

Leden 2011

Nick Evans, Matthew Green, Pete Green (a jeho kapely)

29. ledna 2011 v 1:57 | Tomáš Macháček
Tak jsem opět zpět, připraven spáchat nějaký to doporučení. Vím, že poslední dobou toho moc nepíšu. Holt jsem se dal na studium profláknutých hudebníků s diskografií o velikosti Himalájí a to chvíli trvá než to všechno zdolám. Tak mezitím jsem se rozhodl hodit sem tyhle (víceméně) akustické záležitosti.

Nick Evans
Pokud chcete opravdu skvělý akustický písničky, tak jste narazili na zlatou žílu. Není to vysloveně pohodový poslech, protože jde o poněkud vážnější melodie, nicméně zaposloucháte se ani nevíte jak.

Matthew Green
Feelingově mi to hodně připomíná právě Nicka. Velmi příjemný poslech o samotě pozdě v noci. Chvílemi klidné, chvílemi akčnější melodie. Prostě fajn poslech.

Pete Green
Tak jo, předem říkám nehledejte nic z tohoto na Myspace. Jedna z Peteových písniček se jmenuje "I haven´t got a Myspace because Myspace fucking sucks". I když na profilu atomicbeatrecords zrovna tuhle písničku najdete. Jinak doporučuju last.fm a hledat tam.
The Regulars, jeho první kapela hrající mezi lety 1996 a 2002 vydali "posmrtně" jedno album - Effortless, které si můžete stáhnout zde:

Podle mýho to byla vážně zajímavá kapela s dobrýma popovýma písničkama a zajímavými texty...
Pete se po rozpadu této kapely dal na sólovou dráhu, kde uplatnil svůj talent. Na last.fm stránce o něm si můžete stáhnout celý živák a pár dalších studiosongů, taky na jeho oficiálních stránkách najdete texty (který jsou vážně srandovní) a další pozornosti. Časem začal Pete vystupovat i s kapelou a říkali si The Pete Green Corporate Juggernaut a později se přejmenovali na The Sweet Nothings. Často znovunahráli Peteovy vlastní písně.

Johnny Depp

26. ledna 2011 v 19:19 | Tomáš Macháček
Johnny Depp

No, všichni známe Johnnyho jako hrdinu mnoha filmů. Tak teď ho poznáte trochu i z hudební stránky. Kytaru dostal na dvanácté narozeniny a o pár let později měl kapelu. The Kids, jedna z tisíců kapel hrajících po garážích. Tato měla nicméně docela úspěch, který vyvrcholil předskokanstvím pro Iggyho Popa.
Tady je video z roku 2007, asi jedna z reunite show:

Johnny se však hudby úplně nevzdal. V roce 1993 zahájil činnost klub Viper Room, který Johnny Depp spoluvlastnil až do roku 2004. Často zde hráli muzikanti spřátelení s Johnnym Deppem. Klub byl užívám i jako neoficiální sídlo kapely P, jejímž členem byl právě i Johnny. Ten hrál na kytaru a baskytaru. Zpěvákem byl Gibby Haynes, legendární pošuk a zpěvák Butthole Surfers, Sal Jenco hrál na bicí, Bill Carter hrál na kytaru a basu. Příležitostně hráli s kapelou i Flea z Red Hot Chili Peppers, Steve Jones ze Sex Pistols, Chuck E. Weiss a Andrew Weiss. Zvučná to jména. Stylově šli do psychedelického punku a alternativního rocku. První vystoupení odehráli na Austin Music Awards při festivalu SXSW, který tenkrát ještě nebyl taková "vážná" událost. V roce 1993 odehráli ve Viper Room neslavný koncert při kterém se River Phoenix (který patřil mezi přátele uvedených muzikantů) předávkoval. Té noci se hrála i píseň "Michael Stipe" obsahující text:
"I'm glad I met old Michael Stipe, I didn't get to see his car. Him and River Phoenix were leaving on the road tomorrow" and "but we didn't have a part, not a piece of our heart, not Michael, River Phoenix or Flea or me."
Aniž by o tom kapely věděla, River zkolaboval na chodníku přímo před klubem.
Kapela P přestala hrát v roce 1995, kdy vydala i své stejnojmenné album u Capitol Records. Album bylo znovu vydáno v roce 2007 u Caroline Records.

Živé vystoupení:

Album verze:
                                                                             
   
                    
           Seznam písní:
1. I Save Cigarette Butts
2. Zing Splash
3. Michael Stipe
4. Oklahoma
5. Dancing Queen
6. John Glenn (Mega Mix)
7. Mr. Officer
8. White Man Sings the Blues
9. Die Anne
10. Scrapings From Ring
11. The Deal

První píseň je původně od Daniela Johnstona a ano, Dancing Queen je původně švédské kapely ABBA. Je to fakt zážitek slyšet Gibbyho zpívat Dancing Queen :-D

Johnny Depp společně s Gibbym Haynesem produkovali krátký dokumentární film Stuff, o tehdejším životě Johna Fruscianteho. Je to poměrně strašidelná sonda do života feťáka. Nicméně ani Gibby nebyl v té době úplně čistý.

Johnny bohatě přispíval i do soundtracků filmů ve kterých hrál. Například ve filmu Chocolat hrál na akustickou kytaru. Zpěv by mohl mít vlastní kapitolu.

Theoretical Girl, The Understudies, Alastair Dougall

4. ledna 2011 v 20:18 | Tomáš Macháček
Chtěl jsem vám o nich napsat už vážně dlouho, ale ta moje hlava děravá...teda zaneprázdněná.


Theoretical Girl - Amy Turnnidge, multiinstrumentalistka, která vám zazpívá svým milým hlasem svůdně melancholický synth pop s občasnými folkovými melodiemi. Její album Divided (2009) je vyvážená směsice piána, elektro zvuku a klasických melodií. Nejenže jí dám šanci, ale dokonce se už docela těším na další tvorbu (na které se už dělá).The Understudies - další skvělý pop! Kam já na to pořád chodím? Tahle britská kapela je další adept na skvělou popovou nahrávku. Zatím vydali jen EP, tak čekám čekám, uši mě svrbí. Naprosto skvělé melodie ukazují v Flicknives nebo A Girl I Used To Knock About With. Brian zpívá trochu roztřeseně, přesto mi zní vhodně. I tak bych si rád poslechl něco víc od Bree.


Alastair Dougall - že vám to příjmení něco říká, hmm? Jde totiž o tatíka úžasné Rose (a jejiho bráchy samozřejmě). Mohlo by vám napovědět, že na MySpace je cover I Know We´ll Never. Klasifikovat Alastairovy písně není zrovna jednoduché, protože přeskakují z jednoho stylu do druhého. Snad písničkář by mohlo pasovat, i když nejde jen o folk.