I´m the solution to music pollution

Johnny Depp

26. ledna 2011 v 19:19 | Tomáš Macháček
Johnny Depp

No, všichni známe Johnnyho jako hrdinu mnoha filmů. Tak teď ho poznáte trochu i z hudební stránky. Kytaru dostal na dvanácté narozeniny a o pár let později měl kapelu. The Kids, jedna z tisíců kapel hrajících po garážích. Tato měla nicméně docela úspěch, který vyvrcholil předskokanstvím pro Iggyho Popa.
Tady je video z roku 2007, asi jedna z reunite show:

Johnny se však hudby úplně nevzdal. V roce 1993 zahájil činnost klub Viper Room, který Johnny Depp spoluvlastnil až do roku 2004. Často zde hráli muzikanti spřátelení s Johnnym Deppem. Klub byl užívám i jako neoficiální sídlo kapely P, jejímž členem byl právě i Johnny. Ten hrál na kytaru a baskytaru. Zpěvákem byl Gibby Haynes, legendární pošuk a zpěvák Butthole Surfers, Sal Jenco hrál na bicí, Bill Carter hrál na kytaru a basu. Příležitostně hráli s kapelou i Flea z Red Hot Chili Peppers, Steve Jones ze Sex Pistols, Chuck E. Weiss a Andrew Weiss. Zvučná to jména. Stylově šli do psychedelického punku a alternativního rocku. První vystoupení odehráli na Austin Music Awards při festivalu SXSW, který tenkrát ještě nebyl taková "vážná" událost. V roce 1993 odehráli ve Viper Room neslavný koncert při kterém se River Phoenix (který patřil mezi přátele uvedených muzikantů) předávkoval. Té noci se hrála i píseň "Michael Stipe" obsahující text:
"I'm glad I met old Michael Stipe, I didn't get to see his car. Him and River Phoenix were leaving on the road tomorrow" and "but we didn't have a part, not a piece of our heart, not Michael, River Phoenix or Flea or me."
Aniž by o tom kapely věděla, River zkolaboval na chodníku přímo před klubem.
Kapela P přestala hrát v roce 1995, kdy vydala i své stejnojmenné album u Capitol Records. Album bylo znovu vydáno v roce 2007 u Caroline Records.

Živé vystoupení:

Album verze:
                                                                             
   
                    
           Seznam písní:
1. I Save Cigarette Butts
2. Zing Splash
3. Michael Stipe
4. Oklahoma
5. Dancing Queen
6. John Glenn (Mega Mix)
7. Mr. Officer
8. White Man Sings the Blues
9. Die Anne
10. Scrapings From Ring
11. The Deal

První píseň je původně od Daniela Johnstona a ano, Dancing Queen je původně švédské kapely ABBA. Je to fakt zážitek slyšet Gibbyho zpívat Dancing Queen :-D

Johnny Depp společně s Gibbym Haynesem produkovali krátký dokumentární film Stuff, o tehdejším životě Johna Fruscianteho. Je to poměrně strašidelná sonda do života feťáka. Nicméně ani Gibby nebyl v té době úplně čistý.

Johnny bohatě přispíval i do soundtracků filmů ve kterých hrál. Například ve filmu Chocolat hrál na akustickou kytaru. Zpěv by mohl mít vlastní kapitolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 The Kraken The Kraken | 25. února 2011 v 0:24 | Reagovat

Dokonalej renesanční muž. Bohužel na mě až moc, ale myslím, že až budu starší, taky přibyde do mé sbírky platonických lásek :-) Ale je sakra dobrej.

Plus za to, že si zmínil Rivera. Já teda radši jeho bratra, ale co už :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama