I´m the solution to music pollution

Joe Lean & The Jing Jang Jong, The Perils, Teenage Fanclub

28. února 2011 v 0:05 | Tomáš Macháček
Dneska půjdeme víc do indie rocku.

Joe Lean & The Jing Jang Jong
Téhlé kapele bych klidně udělil titul "Nejpodivnější jméno pod sluncem". Původně se sice jmenovali Joe Lean And The Tantrums (záchvaty vzteku), ale tím si sotva polepšili. No, Joe býval původní bubeník Pipetek, ale odešel právě, aby se mohl věnovat této kapele. A právě v této kapele hrál i Tom Dougall až do doby než se vydal ségře na pomoc.
Tak tedy, navzdory VELKÉ podpoře NME a festivalovému úspěchu (Glastonbury, SXSW, Pukkelpop) se nikdy nedohrabali k tomu vydat album, i když tedy už bylo nahrané a promo kousky byly poslány kritice. Nicméně, zakoupit se dá, což je vcelku zajímavá situace. A do čeho byste vlastně šli? No, jde o takový ten známý kytarový zvuk, kterým je Británie tak proslavená. Já osobně jsem poněkud na vážkách, což v případě hudby vážně nesnáším. Ani recenze na ně mi moc nepomohly. Polovina lidí tvrdí, že jsou to namyšlení parchanti, co obšlehli co se dalo. Druhá polovina zase zastává názor, že jde o normální kluky hrající celkem slušné písničky. Obě poloviny údajně čerpají z vlastních zkušeností...Tak co Joe Leane, Jingu, Jangu a Jongu? Budete hrát kovboje nebo indiány? Ačkoliv jsem našel v jejich hudbě nějaký ty světlý místa, celkově mi to připadá poněkud nemastné neslané. Chybí mi trochu osobitější projev, klidně bych je mohl zařadit do tuctu dalších indierockových kapel, které neurazí, ale taky se vám zrovna nevryjí do paměti. Nejlíp se mi poslouchalo asi Lucio Starts Fires a Dear Rose. Za podívanou stojí určitě Joeovy taneční kreace při živých vystoupeních.The Perils
Hej, tahle brightonská kapela má celkem náběh. Svižnější songy z jejich debutového alba Good People Do Bad Things na mě udělaly docela dojem.
Frontman vypadá jako Robinson Crusoe, nicméně bych se nedivil, kdyby se tato rocková formace doopravdy proslavila. S chytlavými songy jo Give Me A Reason, The River nebo Be Your Peril to snad ani jinak nedopadne.

Teenage Fanclub
Už bylo právě tak akorát načase, abych o nich něco napsal. Legendární skotská kapela, působící více než dvacet let s poněkud notoricky pozitivními či až sentimentálními songy, předznamenávajícími příchod Britpopu, avšak nabité mnohem větším šarmem a opravdivostí. Co taky čekat od kapely, která dodnes inspiruje spoustu indie muzikantů?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama