I´m the solution to music pollution

PJ Harvey, Cocteau Twins, The Corin Tucker Band

8. února 2011 v 17:52 | Tomáš Macháček
Polly Jean Harvey
Dnes už profláknutá skladatelka, známá svými signifikantně temnými a náladovými tématy ve svých textech. Její první album Dry (1992) si už následující rok vysloužilo řadění mezi nejlepší alba všech dob. Různé (ale dobře znatelné) vlivy jako Captain Beefheart zanechávají stopy na celé její tvorbě. V posledních letech částečně opustila klasický alternativní rok a začala používat piáno a mírně se změnil i její zpěv. Žhavá novinka, album Let England Shake, vycházející právě v těchto dnech udržuje tradici Pollyina pojetí hudby, přesto přináší novinky v podobě zasněnějších melodii (ne však ve všech písních).


Cocteau Twins
Skotská kapela velmi významně zainteresovaná ve stylech shoegaze, dreampop, etheral wave apod.
Celá kapela obdržela mnoho chvály, ale obzvláštní pozornost se vždy věnovala zpěvačce Elizabeth Fraser, která přitahovala pozornost svým hlasem a způsobem zpívání, někdy zvaným "ústní hudba". Tento styl zpěvu vychází z tradic keltských národů a k tomu aby vytvořil impresi nepotřebuje víceméně žádné texty.
Kapela působila od konce sedmdesátých let do druhé poloviny let devadesátých a zanechala nám zde slušnou diskografii.
Písně k poslechu: Suggar Hiccup, Lorelei, Tishbite


The Corin Tucker Band
Jako už kolik jiných šla i Corin, členka mnoha zajímavých kapel, do rockovějšího stylu. Zaryté alternativce možná moc nepotěší, ale pořád je to CORIN, lidičky. Vykašleme se na to, že je jiný styl, pořád je to hráno srdcem a o to v hudbě jde, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama