I´m the solution to music pollution

Reni Lane, The Kooks, Razorlight

18. února 2011 v 1:09 | Tomáš Macháček
Ha! Dneska budu zlej a docela se na to těším. Ach ta moc psát si co chcete...U mě aspoň víte, že tomu věřím a stojím si za tím...

Reni Lane
Bývalá členka The Like. Už tohle vyvolává temné předtuchy, ale ok, dal jsem šanci jejímu materiálu a...potvrdilo se mi, že byla v The Like...
Pravda, její vlastní tvorba se orientuje trochu jiným směrem. Už to není jen snaha o (převážně) popové melodie. Celkově nemůžu říct, že bych byl nějak odvázaný. Její album Ready (2010) mi připadá průměrné, i když s pár songy, které mají potenciál stát se často hranými v rádiích (kdo, mě zná, tak ví, že to není automaticky nějaká pochvala). Reni má docela slušný hlas, to jo. Nevím, nechci dělat hned tragické závěry, její tvorba se může ještě hodně změnit, ale prostě mi to připadá jako nic moc výtvor. Znám spoustu hudby, ze které mám mnohem lepší pocity. Ovšem jak můžu doopravdy hanit Reni Lane, když po světě běhají takové hnidy jako Lady Gaga nebo Justin Bieber páchající hromadná zvěrstva na naší soudnosti?


The Kooks
Upřímně, potřebujete k tomu vůbec nějaký komentář?
To nejlepší co o nich můžu říct je, že pochází z Brightonu. Opovažte se je ale někdo označit za největší Brightonský příspěvek! To bych si vás našel, ať byste se schovali kdekoliv. I kdyby jste jeli do Indočíny, tak v míse s rejží bych byl schovanej já, abych vás uškrtil svýma sluchátkama.
Johnny Borell z Razorlight o nich řekl, že dělají singly jen proto aby je dostali víc vysílacího času v rádiích, čímž trefil hřebík na hlavičku (a taky si pěkně nasral do huby, protože Razorlight jsou stejně prodejný šlapky). V každém případě je nechám utápět se ve své britpopové samolibosti. Ať si prodávají kolik desek chtějí. Kdybych je chtěl trumfnout v prodejích tak mám v rukávu marketingové eso - trička batikovaná krví Lukea Pritcharda. Bože, já jsem tak nádherně zlej.


Razorlight
Tak když už jsem je nakousl...
Co všechno se dneska nazývá indie, to je neuvěřitelný. Tak fajn, další důkaz, že komerce vždy vítězí, nicméně je třeba stále bojovat. Zničili jste nejdřív alternative, pak indie. Co se chystá teď? Všichni pozéři si začnou říkat experimental? Sakra, někdo si trochu čuchne ke kytarovýmu zvuku a je z něj pomalu další člen The Smiths. No, prostě nečekejte žádný zázraky od exponátů ze zoo jménem Razorlight a jim podobní (Arctic Monkeys, Arcade Fire a bohužel další spousta identických šašků). 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 The Kraken The Kraken | 25. února 2011 v 0:18 | Reagovat

No mě třeba The Kooks asi už nikdy nezaujmou. Jako první z "britpopu" (fuj, škatulkování!) jsem totiž slyšela Charlie Straight a byla bych dost velkej hudební ignorant, kdybych je nepodporovala. V Německu si myslí, že jsou to Angličani (a nezasvěcení u nás;). Nikdy jsem k typickýmu british rocku nepřičuchla, ale tohle mě fakt dostalo (nejvíc před 2 měsíci živě). Někdy si najdi čas;)

S Reni Lane máš pravdu. A jinak Lady Gaga bych tolik nezatracovala... na to udělala až příliš velkou revoluci ve světě komerčního popu:) Nemám jí jako takovou ráda (kromě její sbírky bot:D), ale pro spoustu lidí je velkou inspirací a jejich interpretace nejsou nějaký hudební zlo (viz Pixie Lott - je zajímavý, že mám ráda její covery, ale její vlastní songy nesnáším:) http://www.youtube.com/watch?v=3WUkxQQ2cA4 ) No a s Bíbrem to samý. Je to ještě DĚCKO proboha, proč se na něj valí tolik zloby? Dokaď mu nebude 18 (21), je mi šumák:) -------- Sakra, já jsem ale kritik!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama