I´m the solution to music pollution

Duben 2011

Ronettes,Runaways, Ramones - tři R, která by se měla vyučovat na školách

1. dubna 2011 v 15:35 | Tomáš Macháček
Pravdu má ten nadpis. Tyto tři naprosto nedocenitelné kapely byste rozhodně neměli přehlédnout.

The Ronettes
Doslova rodinná kapela (sestry a sestřenice), která dodneška víceméně charakterizuje to čemu říkám "zvuk šedesátých let". Ten do spoluvytvářel legendární Phil Spector. Samozřejmě ani Ronettes nebyly jedinou význačnou kapelou té doby (časem s k nim snad dostaneme), nicméně právě písně jako Be My Baby, I Can Hear Music nebo Chapel Of Love se doslova vpálily do hudební historie a tato kapela je dobrý způsob zahájení poslouchání tohoto žánru.


The Runaways
Jojojo, díky filmu je najednou každý zná, co? No, fajn. Možná se najde někdo, kdo doopravdy ocení i jejich hudbu. Nebudu však (úplně) zlý a uznám, že se celkem slušně podařilo ztvárnit postavy a Kristen Stewart u mne získala víc uznání (i když sorry, ale Joan byla stejně větší kočka).
Vzhledem k docela rozmanitým vlivům není možné charakterizovat jejich styl jedním označením. Nejčastěji se uvádí hard rock, ovšem máme zde i silné vlivy glamu nebo punku.
S naprostými peckami jako přeslavná Cherry Bomb, hymnová American Nights nebo Lovers (a to jsem vybíral jen z prvního alba) bylo naprosto jasné, že musí udělat díru do světa v době, kdy to ženy neměly v rocknrollu vůbec jednoduché (a vlastně dodnes nemají).

The Ramones
Často označování za vůbec první punkovou kapelu, i když hodně čerpali i z popovějšího materiálu. Nemusíte je mít rádi, ale sakra znát byste je rozhodně měli. Tato kapela měla zásadní vliv na další hudební vývoj a to bez většího komerčního úspěchu. Stačí jen jmenovat nejznámější songy jako Blitzkrieg Bop, She´s The One, Today Your Love Tomorrow The World, Oh Oh I Love Her So, I Just Want To Have Something To Do, I Wanna Be Sedated nebo povedený cover Baby I Love You.
Hey Ho, Let´s Go! Chachá!!!