I´m the solution to music pollution

Říjen 2011

Angelica, The Lovely Eggs, Helen Love

31. října 2011 v 21:36 | Tomáš Macháček
Angelica
Byla dívčí indie kapela z Lancasteru. V druhé polovině devadesátých let a počátkem nového tisíciletí zaúřadovaly v žebříčcích nezávislých hitparád za pomoci úderných melodií podpořených punkovým a surfrockovým zabarvením a feministickými texty v podání skvělé Holly Ross.


The Lovely Eggs
Holy fuck! It´s Holly Ross again!
V nové kapele, tentokrát se svým manželem, ale stále se skvělými nápady, možná ještě lepšími než kdy jindy. Mě teda rozhodně přiměli přemýšlet nad tím jak pro váš zformulovat svoje nápady. A mám toho vážně dost na srdci. Myslím, že první song, který jsem od nich slyšel byl Have You Heard A Digital Accordion? Prvních dvacet sekund jsem si říkal, že Holly má poněkud ostřejší hlas, pak jsem se do toho ale tak zažral, že je vyhlašuju za jeden z nejvýznamějších objevů tohohle roku! P.S. Ti tranďáci ve videu nejsou členové kapely! Ti praví se objeví až ke konci
http://www.youtube.com/watch?v=UrvPKjE1dNE

Ten její zvlaštní ječák mi fakt učaroval

Filozofické zamyšlení od olivy ke hvězdám

Nemůžu si pomoct, to video mi připomíná Sliver od Nirvany

Pravdu má ten song!


Fuck it! Jakto, že to nikoho předtím nenapadlo!!??

Ok, už jste asi pochopili, že The Lovely Eggs válej, tak mazejte si poslechnout i ten zbytek jejich písní!

Helen Love
Velšská kapela, která nás už skoro dvacet let zásobuje zvláštní, ale velmi příjemnou směsicí punku ve stylu Ramones (kteří jsou i ústředním tématem jejich písní) a žvýkačkového popu.


Funday Mornings, Here, The Clean

31. října 2011 v 20:17 | Tomáš Macháček
Funday Mornings
Exkurze po Švédsku pokračuje touhle tweepunkovou (twee - je to roztomilý, punk - je to spontánní, překotné) kapelou. Jejich World Of Girls (2002) je rychlá a nadupaná nahrávka, stahujte zdeHere
Tak tu máme další slušnou českou kapelu. Podobně jako EOST začínali s shoegaze kytarovým zvukem a podobně jako oni se ještě v devadesátých letech přeorientovali na jiný styl. Well, já jsem holt klasik a nejradši mám to období, kdy si ještě koukali na boty. Po vydání stejnojmenného EP a alba Swirl si je (jako jednu ze dvou českých kapel v historii) pozval John Peel do jedné ze svých session. Tak vznikla nahrávka Sikusaq. Přestože si Here svoje příznivce určitě našli, nahrávací společnosti to viděly jinak a smlouvu nedostali. Později odchází zpěvačka Michaela Klímková a Here mění svůj zvuk. Zatímco EOST hodně čerpali od My Bloody Valentine, Here brali inspiraci i od takových Ride, do toho přimíchali pár experimentálních zvuků a...zapsali se do dějin moderní české hudby.
The Clean
Jedna z nejvýznamnějších novozélandských indie kapel. Ve svých pěti albech si své fandy získali zvláštním a jednoduchým melodickým zvukem.

Ada Jones And Billy Murray With The American Quartet

7. října 2011 v 18:49 | Tomáš Macháček
Možná jste tenhle song zaslechli v Titaniku, když si ji Jack a Rose zamilovaně zpívali.