I´m the solution to music pollution

Duben 2012

Boo Radleys, Curve, The Verve

30. dubna 2012 v 1:20 | Tomáš Macháček
The Boo Radleys
Předtím než se dali na dost ohavný radio-friendly zvuk stihli vytvořit pár dost fajn kytarových songů.


Pak ale přišlo TOHLE!


Prosím! Střelte mě někdo mezi oči!...Nj. konec osmdesátek a první polovina let devadesátých byly až moc dobré pro nás hřísníky, tak přišla odplata -> druhá polovina devadesátých let! Brrrr!


Curve
Popravdě řečeno nevěděl jsem co očekávat, protože jsem četl, že trochu víc experimentovali než že by se chytili jednoho určitýho stylu. Svého času byli spojování s shoegaze kapelami. Sice měli i takový ten táhlý kytarový zvuk, ale až tak přímo bych je do toho necpal (určitým způsobem mi připomínají Lush, ale ti taky nebyli zrovna typickým příkladem shoegaze). Ono vůbec taková ta snaha cpát kapely do určitých stylů, i když inspirace byla jen částečná není zrovna rozumný. Back to Curve. Kromě skvělých, kytarovým vazbením nasáknutých songů, zabrousili často i do experimentálních jakoby psychedelických vod.
The Verve
Bez mučení se přiznávám, neměl jsem ani páru o tom, že Verve hráli někdy něco jinýho než ty svoje Bittersweet srágory. Až teď se dozvídám, že první EP a LP jsou poslouchatelný kytarovky. Kdo by to byl řekl?