I´m the solution to music pollution

Září 2012

Recenze alb - Mauve, Europe, Reading Too Much Into Things Like Everything

29. září 2012 v 21:24 | Tomáš Macháček
Mauve
Pokračování vířivých kytar a vířivých vokálů až z dalekého Texasu je tady! Ringo Deathstarr nám novým albem dávají najevo, že nemíní hned tak skončit (aspoň já si to tak vykládám). Tak honem! Jaký jsou plusy nových songů? No, v podstatě je to ten suprový hypnotický noiseový zvuk doplňovaný éterickými vokály. Minusy? No, v podstatě je to ten SAMÝ suprový hypnotický noiseový zvuk doplňovaný éterickými vokály. Teda ne úplně přes kopírku minulých songů, ale trošička inovace by neuškodila. To uznávám i já, a to jsem schopný si tento zvuk sypat do uší celý hodiny. A taky je to asi tak jediný mínusko jaký budu schopný najít.
Album není problém stáhnout a to jde o velmi čerstvě vydanou věcEurope
Pamatujete na první album Allo Darlin´ (2010)? Vzpomínáte si ještě na skvělý zvuk ukulele? Tak po dvou letech je máme zpět! Songy plné pohodových, ale i nostalgických twee melodií!
Reading Too Much Into Things Like Everything
Nasládlé, ale jednoduché a příjemné melodie? Ano, prosím! Víte moc dobře, že já a roztančený zvuk šedesátých let spolu moc dobře vycházíme. A proto nebude žádným překvapením, když označím úžasnou ukázku tohoto žánru. Jen víc takových svižných songů (nejdelší lehounce přesahuje tři minuty).
Celé album naleznete na Youtube, na kanálu Elefant Records (domovský label popových miláčků The School). Bohužel songy nejsou očíslované, takže budete muset jet podle nějakého seznamu (najdete na netu) a sjet všech dvanáct písniček.Recenze tří alb (Like A River Does, Some Were Meant For Sea, All The Crooked Scenes)

20. září 2012 v 23:10 | Tomáš Macháček
Abych vám, mí drazí čtenáři, ukázal jak nesnesitelně cool jsem. rozhodl jsem se recenzovat u nás v podstatě neznámá alba neznámých (ale jinak supr) muzikantů.

Like A River Does
Jessie Warren, pravděpodobně moje druhá nejoblíbenější Australanka, vystupující pod jménem "Carry Nation" vydala v roce 2010 své zatím jediné album, které jsem si pár měsíců poté nechal poslat až z dalekého Melbourne. Dost možná jsem jediný Čech vlastnící ono album (klaňte se mi, smrtelníci!) a jeden z mála, který ji vůbec zná (navzdory mé masívní informační kampani, styďte se!). Ani nevíte o co přicházíte, protože Jessie zvládá s akustickou kytarou víc než dokáže spousta muzikantů s celým orchestrem - dává do toho duši a do svých písní vás úplně vtáhne. Napsat, že její písně jsou folkové by sice bylo pravdivé, ale trestuhodně obecné, protože KAŽDÁ z nich má naprosto svou vlastní atmosféru. Tu s naprosto pohodovým a osvobozujícím feelingem, jinde zase s poněkud vážnějším (ale nikdy ne depresivním) zabarvením. Nepojmenovaná píseň (pokud tedy její jméno není pomlčka) je dokonce v ambientním stylu. Prostě pokud chce někdo zažít trochu toho hudebního pravěku a KOUPIT(!!!) si CD(!!!), tak má jedinečnou příležitost.
Tři songy mám na svém Youtube kanálu a možná někdy v budoucnu, pokud Jessie praští s kariérou, bych asi uploadoval celý album. Jo, a už je zaděláno na album číslo dva!Some Were Meant For Sea
Tiny Ruins je umělecké jméno novozélandské písničkářky Hollie Fullbrook. Kam, že to pořád chodím na ty zakopaný hudební poklady? To holt musíte být víc cool než Bruce Willis a Barney Stinson dohromady. Toto album vyšlo loni a kdy jsem se k němu dostal já, ptáte se? V řádu několika dní, ještě čerstvé z novozélandských lisů. Ano, je to tak! Byl jsem dost možná první Čech, který to album vlastnil a i jeden z prvních Evropanů vůbec. Měl jsem ho doma dřív než došlo k vydání v Anglii...Zavolejte někdo ochranku, hasiče, záchranku nebo někoho! Ty desítky fanynek v bezvědomí se samy neodklidí!
Asi bych neměl psát recenze na tři alba stejného žánru, protože mi už dochází slova pro popis i pro chválu. Takže...Je to folk? Ano. Je to převážně akustická kytara s nadanou zpěvačkou? Ano. Je to tedy stejná hudba jako zbylá dvě alba? NE! TO SAKRA NE!
Jinak ve srovnání obalů s výše uvedenou Jessie bych dal jedničku Hollie. Jessie má jednoduchou a příjemnou užitou grafiku, ale Hollie boduje pěkně zdobeným a na omak příjemným pouzdrem s přiloženými texty. Dnes už Some Were Meant For Sea můžete stáhnout. Jessie má naopak v tomto docela neobvyklý rekord.
Pozdrav od Kiwi!


All The Crooked Scenes
Debutové album kapely Ellen And The Escapades z Leedsu je přesně takové jaké by mělo každé indiefolkové album být: svižné, nekomplikované, vedené hlasem nadané zpěvačky.
První song, který jsem od nich kdy slyšel byl "Coming Back Home", zpívaný s thick accent zůstává asi mým nejoblíbenějším. "Preying On Your Mind" jsem měl původně za písničku od Amy Macdonald. "When The Tide Creeps In" a "Without You" mi společně se slunečním svitem okolo páté hodiny docela zvedli náladu. No, prostě kdo si je poslechne, neprohloupí.
Mimochodem, TOTO album NEvlastním. To aby se dostalo trošku té "coolovosti" i na vás a mohli jste mi před nosem mávat z Anglie přivezeným cédéčkem.
Zde je odkaz na první a stejnojmenný song alba. Další písně najdete v seznamu videií kanálu.