I´m the solution to music pollution

Prosinec 2012

Velocity Girl, Blouse, lovesliescrushing

31. prosince 2012 v 23:51 | Tomáš Macháček
Velocity Girl
Ano! Ano, ano, ano, ano! PROČ jsem je neznal už dlouho předtím!? Může mi to někdo vysvětlit!? Celou dobu jsem chodil kolem zlatého dolu! Znáte ten pocit, že jo?
První EP (stejnojmenné, rok 1993) je plné kytarových, živých, melodických songů. Jooo tak to má být! A co teprve album Copacetic!? Mmmm to je přesně to co jsem potřeboval! Syrový, přímý a podmanivý garážový zvuk. Mlask! Další dvě alba Simpatico! (1994) a Gilded Stars And Zealous Hearts (1996) nabízí více popovější a upravenější zvuk. Stále jde však o skvělý poslech, který byste rozhodně neměli vynechat.
No a já měl docela perný chvíle vybrat jen několik málo písniček, tak aby nezabraly celý článek a přitom reprezentativně zastupovaly tvorbu Velocity Girl, tak snad...
Může být snad lepší jméno pro song než Audrey´s Eyes? Ne? Myslel jsem si to.Drug Girls

Nothing


Blouse
Jsem příjemně překvapen. Melodie a zvuk osmdesátých let ala Siouxsie and the Banshees, New Order atd. Své debutové album vydali loni, takže se vyplatí je sledovat.
lovesliescrushing

Epický shoegaze! Je-li to ještě shoegaze. Tohle zvukové potěšení se vymyká zkušenostem. Taky máte při poslechu pocit, že odlétáte pryč z naší sluneční soustavy?