I´m the solution to music pollution

Listopad 2017

SCANDAL

30. listopadu 2017 v 23:00 | Tomáš Macháček
Asi jste si všimli, že v poslední době tu postuju japonskou hudbu. Zatím šlo přímo o soundtrack z anime, ale ne vše co ty kapely složí, zazní v anime a já se začínám pomalu v japonské hudební scéně rozkoukávat. Není vždy jednoduché dostat se k materiálu těchto kapel, ale z toho co jsem si mohl poslechnout, musím říct, že v Japonsku žijí docela nadaní muzikanti. V současnosti sjíždím materiál kapely SCANDAL. Děvčata mají některé písně vážně chytlavé a zřejmě by byly o dost slavnější, kdyby mezi Japonskem a zbytkem světa (obzvláště Evropou a Severní Amerikou) nebyly takové rozdíly v jazyce a vzdálenosti.Lucky Soul - Hard Lines (2017)

24. listopadu 2017 v 9:56 | Tomáš Macháček
Letos už asi nedostanu nic na vánoce, protože během roku se na mě sype jedna lahůdka za druhou.

Jedna z prvních indie kapel, které jsem si kdy poslechl má navždy své místo v mém srdci, stejně jako osoba, se kterou jsem to sladké tajemství sdílel.

Poslední album vydali v roce 2010. Poslední vystoupení měli v roce 2011. Kolik se toho změnilo! Nemálo z toho v jejich signature soundu.
Jejich debutové album je příkladem toho nejvymazlenějšího a nejsladšího šedesátkového soundu, druhé album dostalo powerpopový říz a nejnovější počin se hlásí k moderním indie proudům, které se v současnosti ohlížejí alespoň v některých ohledech do osmdesátých let. Kupř. song "Too much" bych klidně očekával na novém albu Rose Elinor Dougall.
I když už nezní sladce jako karamel máčený v medu, tak umění psát skvělé songy jim zůstalo a nové album je super poslech.