K-on!

13. července 2018 v 13:13 | Tomáš Macháček
Asi jste si všimli, že poslední dobou tu láduju jeden song z tohoto anime za druhým. Musím říct, že písně této kreslené kapely kvalitativně převyšují většinu pop "hudby", která se line z rádií a televizních hitparád. Ale k tomu se ještě dostanu. K-on je skvělé anime, které svými songy ovlivnilo i vznik některých kapel jako např. Silent Siren. Děvčata, která namlouvala jednotlivé postavy se dokonce naučily hrát na nástroje (Yoko Hikasa dokonce hraje na baskytaru pro leváky jako její postava, i když je sama pravačka) a vystoupily živě. Z toho kolik diváků na koncert přilákaly si můžete udělat trochu představu o popularitě K-on!
On je tu jistý aspekt ohledně Japonska, které si začínám pořádně spojovat až poslední dobou. A to zejména jistou provázanost jejich kulturní scény. To někdo třeba napíše mangu, či lehký román. Podle toho se natočí anime, do kterého je třeba aspoň trochu hudby (přinejmenším opening a ending). Tak dostávají příležitost i méně známí japonští muzikanti, kteří se leckdy tímto způsobem proslaví po celém Japonsku, ale kolikrát i v zahraničí. A to nezřídka končí natočením filmu podle anime/mangy. Seiyuu (ti, co namlouvají postavy v anime) jsou občas i regulerní herci či muzikanti a všechny tyto sféry se prolínají a navzájem podporují. Kéž by něco takového bylo i u nás!

Zatímco u nás i leckteré skvělé kapely hrají jen na vedlejšák, v Japonsku leckdy proniknou i do národních hitparád. Japonská rocková a popová scéna je tak imho o dost kvalitnější než v Evropě a S. Americe. Samozřejmě i tak se tam najde dost odpadu, a když jde něco do extrému v Japonsku, tak zbytku světa by se z toho protočily panenky. Nicméně již teď se mi hromadí slibné japonské kapely, které si chci pořádně poslechnout.

A! Abych nezapomněl, studenti v Japonsku mají docela volnou ruku ve výběru kroužků a volnočasových aktivit, což se projevuje i na počtu kapel vzniklých ještě na střední škole. Můžu jen snít o tom, jaké by to bylo založit kapelu ještě při škole a mít od ní podporu (alespoň co se prostor týká).


Songy "Interlude" a "Houkago Tea Time" se mi podařily najít jen tady a ne jako samostatné stopy


Znáte mě. Já jsem vždy na stopě perfektnímu popu. A v případě kreslené kapely Houkago Tea Time jsem si připadal jako bych se dotknul nebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama